0 производи0.00 ден

Нема производи во кошничката.

Камери

Се прикажуваат сите 4 продукти

  • IPM(Image Protection Mechanism): YES
  • Built-in-Mic: YES
  • UVC (Plug & Play): YES
  • HD video(720): YES
  • Microphone: YES
  • Built-in sensitive microphone
  Додади во кошничка
 • Моќна IP камера со резолуција од 4 мегапиксели, која нуди жив надзор со објектив од 2,8 mm. Поддржува ноќен режим за јасна видливост дури и во целосна темнина. Благодарение на IP67 сертификатот, камерата може да се користи на отворено во различни временски услови. Благодарение на вградениот рефлектор и безбедносната сирена од 110 dB, камерата може да ги држи непосакуваните посетители надвор од надгледуваната област. Со услугата Cloud ќе имате пристап до она што ви е важно. Се што ви треба е пристап до интернет. Можете да ги снимате вашите видеа на Cloud и да ги репродуцирате во секое време и од каде било.Покрај веќе споменатото IR осветлување (на растојание до 30 метри), вграден е микрофон и звучник, кои ќе служат за практични двонасочна комуникација.но и на мемориска картичка (нуди слот за microSD картичка до 256 GB).

  Додади во кошничка
 • Напредна IP камера со сензор од 2MP (резолуција 1920 x 1080 во 25/30), која нуди објектив со фокусна должина од 2,8 mm. Уредот вклучува IR илуминатор за ноќно гледање, кој може да се користи на растојание до 10 m. Камерата работи со сензор од 1/2,7″.Камерата поддржува безжична врска во рамките на WiFi интерфејсот на стандардот IEEE 802.1b/g/n. Камерата има и вграден микрофон и звучник и поддржува двонасочно аудио. Содржи слот за microSD мемориска картичка (до 256 GB капацитет). Внатрешна IP камера, сензор од 2Mpix. Снима слики до 1920 x 1080 со 25/30 fps. Опремата вклучува IR осветлување на растојание од 10 метри. Интерфејс: слот за microSD картичка (до 256 GB), вграден микрофон и звучник, Wi-Fi: IEEE 802.11b / g / n, напојување – DC 5 V / 1 A.

  Додади во кошничка
  • Speed rate: 30fps/s
  • Resolution: 640×480
  • Interface type: USB2.0 compatible with USB1.1
  • Illumination requirements: The best illumination is 150Lux, the lowest illumination is 2Lux
  • Imaging range: 70cm-90cm
  Додади во кошничка