0 продукти0.00 ден

Нема продукти во кошничката.

Мултиметар DT832

220.00 ден

Спореди
Технички спецификации:
 • DC voltage: 200mV-1000V Accuracy: ±(0.5%+2dgt)
 • AC voltage: 200-750V Accuracy: ±(1.2%+10dgt)
 • DC current: 2000uA-10A Accuracy: ±(1.0%+2dgt)
 • Resistance: 200Ω-2MΩ Accuracy: ±(0.8%+2dgt)
 • Diode test: Yes
 • Transistor test: Yes
 • On-off measurement: Yes
 • Continuity buzzer: Yes
 • Power supply: 9V battery 6F22 (NOT included)
 • Display size: Approx. 16 × 48mm/ 0.63 x 1.89″
 • Product size: Approx. 120 × 67 × 24mm/ 4.72×2.64 x 0.94″
 • Maximum display: 1999

Прегледи

Се уште нема прегледи

Биди прв што ќе го прегледа „Мултиметар DT832“

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

ШИФРА: 700053 Категорија: