0 продукти0.00 ден

Нема продукти во кошничката.

Читач на картички ALL in 1 USB 2.0 Natec

195.00 ден

Спореди

Технички спецификации:

  • ANT 3 Mini card reader
  • max. transfer up to 480Mb/s (USB 2.0),
  • compact size,
  • compatible types of cards: SD(7 w 1), MS(3 w 1), micro SD/T-Flash, M2 etc.
  • InterfaceUSB 2.0
  • Number of Flash cards ports4
  • Cards supported SD,Mini SD (adapter needed),Micro SD,MMC,RS-MMC,MemoryStick, Memory Stick Pro,Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo
  • Maximum transfer rate 480Mb/s
  • System requirementsWin 98SE/ME/2000/XP/7/8 MAC OS 9.2 or above/Linux 2.4 or above

Прегледи

Се уште нема прегледи

Биди прв што ќе го прегледа „Читач на картички ALL in 1 USB 2.0 Natec“

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *