0 продукти0.00 ден

Нема продукти во кошничката.

Mastech дигитална ампер клeшта M266

1,350.00 ден

Спореди

Технички спецификации:

  • DC Voltage: 200mV +-(0.5%+1); 2V/20V/200V +-(0.5%+3); 1000V +-(0.8%+3);
  • AC Voltage: 200V +-(1.0%+5); 750V +-(1.2%+5);
  • AC Current: 20A +-(4.0%+5); 200A +-(2.5%+5); 1000A +-(3.0%+10);
  • Resistance: 200Ω +-(1.0%+5); 2KΩ/20KΩ/200KΩ/2MΩ +-(1.0%+8);
  • Insulation Test: 20MΩ +-(2.0%+2); 2000MΩ(Note<500Ω) +-(4.0%+2); 2000MΩ(Note>500Ω) +-(5.0%+2);
  • Powered by 1 x 6F22 9V battery (1 x 550mAh battery included)

Прегледи

Се уште нема прегледи

Биди прв што ќе го прегледа „Mastech дигитална ампер клeшта M266“

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

ШИФРА: 412282 Категорија: