Камери за надзор и аларми

Лажна Камера Gembird CAM-DS-01 .

Технички спецификации: Dummy security dome camera Red flashing light for realistic appearance Can be mounted on both celling or wall Battery cabin

Повеќе

250.00 ден

:
Tenda Wireless N IP Network HD Camera Day/Night 2-Way audio C5+ .

Технички спецификации: 1/4” Megapixel color CMOS sensor Built-in Infrared-Cut Removable (ICR) Filter module Lens,f=3.6mm F=2.0 Angle of view: D=68° H=48°V=35° 10-meter night vision with 12 infrared LEDs Minimum illunimation: 0 lux with IR-LEDs on Configurable image size, quality, frame rate and bit rate(auto config. ) Time stamp and text overlays Configurable brightness, saturation, contrast, mirror, […]

Повеќе

2,990.00 ден

:
Tenda Wireless N IP Network HD Camera Day/Night .

Технички спецификации: C50s HD PTZ IP Camera Interface: One 10/100Mbps RJ45 WI-FI Support TF Card Interface Power Interface Reset/WPS Button Built-in Microphone Built-in Speaker 10 infrared LED, 10m distance Pan/Tilt: Horizontal: 355° Vertical: 120° Image Sensor: 1.3MP CMOS Sensor Display Resolution: 720P(1280×720)/640×360/320×180 Lens: 720p HD lens, f=3.6mm,F=2.0,Support IRCUT Dimension: 118*107*106mm Power Input: 9V DC, 1.0A […]

Повеќе

4,100.00 ден

:
Лажна сирена за аларм .

Лажна сирена за аларм со професионален изглед и заплашувачки ефект. Изработена е од пластика со LED индикатор кој постојано трепка. Технички спецификации: Куќиште: пластика IP заштита: IP44 (прскање со вода и прашина) Батерии: 3x AA 1.5V (не се вклучени) Димензии: (280×198×98)mm Тежина: 706g

Повеќе

1,390.00 ден

:
Безжичен аларм со детектор на движење .

Ефикасен мал 130dB аларм со инфрацрвен детектор на движење. Лесно се користи со помош на далечинско. Брзо се поставува без потреба од кабли. Има препрограмирано време за излез и влез. Идеално решение за обезбедување на одредена просторија со ротирачки држач за на ѕид.   Технички спецификации: Аларм: 130dB (0m) Време-траење на аларм: 30 секунди Растојание […]

Повеќе

1,690.00 ден

:
Детектор на вода WA100 .

Зголемете ја безбедноста во Вашиот дом и поставете го овој детектор на вода во просторија каде има ризик од поплава, како на пример во просторија за перење. Се активира при детекција на вода. Сирената достигнува 85dB со што овозможува да се разбудите во било кое време од ноќта. Алармот е опремен со детекција на слаба […]

Повеќе

990.00 ден

:
Безжичен алармен систем PSTN – 433 Mhz / 90 dB .

Поврзете го безжичниот алармен систем со вграден телефонски бирач за ефикасна безбедност на Вашиот дом, канцеларија или продавница. Доколку има натрапници, системот ја активира сирената и почнува да врти на претходно програмираните телефонски броеви. Системот нуди до 8 различни зони и подржува до 150 сензори. Сите додатоци вклучени во комплетот се пре-програмирани и се спремни […]

Повеќе

5,390.00 ден

:
Безжичен алармен систем 433 Mhz / 100 dB .

SAS-ALARM120 – Едноставно решение за заштита на Вашиот дом од натрапници. Сите додатоци во комплетот се меѓусебно поврзани и спремни за употреба веднаш по инсталацијата. Во комплетот има 3 магнетни сензори за на прозор/врата и 3 пасивни инфраред (PIR) сензори на движење. Магнетните сензори може да бидат прилагодени на RF или RF + аларм. Кога се на RF […]

Повеќе

4,990.00 ден

:
Безжичен алармен систем 433 Mhz / 90 dB .

SAS-ALARM310 – Едноставно решение за заштита на Вашиот дом од натрапници. Сите додатоци во комплетот се меѓусебно поврзани и спремни за употреба веднаш по инсталацијата. Технички спецификации Инсталација во неколку чекори Поврзани додатоци веднаш спремни за употреба Компатибилен со SAS-ALARM300 Можност да се прошири за дополнителни 40 додатоци (сензори)

Повеќе

4,890.00 ден

:
Камера за во автомобил Mini Full HD 2 w/Microphone , .

Технички спецификации: Fresh new design Perfect price-quality ratio 2,4” LCD Screen: 2.4” LCD TFT (320×240 px) Lenses: 110 degrees Image sensor: GC0309-0.3M px Video resolution: FHD 1920×1080@24 fps, HD: 1280×720@24fps, VGA 640×480@30 fps Video format: Avi Memory card support: Micro-SD slots, up to 32GB (class 4 cards recommended) Microphone: Yes Battery: 300 mAh, built-in Motion […]

Повеќе

1,490.00 ден

:
Action Camera+Car DVR EXTREME GOLD Full HD w/Waterproof case , .

Технички спецификации SPORT CAMERA + CAR DVR COMBO – 2 in 1 mobile device with Full HD quality! FULL HD QUALITY LONG TIME RECORDING SPORT CAMERA CAR DVR DISPLAY SIZE: 2” TECHNOLOGY: TFT LCD CONNECTORS SD CARD READER: microSD up to 32GB (class 10 recommended) USB: USB 2.0 HDMI: mini-HDMI RESOLUTION VIDEO: Full HD: 1920×1080@30fps […]

Повеќе

3,590.00 ден

: