0 продукти0.00 ден

Нема продукти во кошничката.

Mastech дигитален мултиметар MS8233E

1,790.00 ден

Спореди

Технички спецификации:

 • Max. LCD display: 1999
 • Range selection: manual
 • DC voltage: 200m/2/20/200/600 V ± 0,5%
 • AC voltage: 200/600 V ± 1,2%
 • DC current: 200µ/2m/20m/200m A ± 1,0%,  10 A ± 3,0%
 • AC current: 200µ/2m/20m/200m A ± 1,5%,  10 A ± 3,0%
 • Resistance: 200/2k/20k/200k Ω ± 0,8%,   2M/20 MΩ ± 1,0%
 • Temperature: -20°C ÷ 1000°C ± 3%
 • Diode test: yes
 • hFE test: yes
 • Continuity test: yes
 • Data hold: yes
 • NCV: yes
 • Power: 9V (6F22) battery
 • Dimensions: 140x67x30 mm
 • Weight: 192 g

Прегледи

Се уште нема прегледи

Биди прв што ќе го прегледа „Mastech дигитален мултиметар MS8233E“

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

ШИФРА: 425952 Категорија: